Ребрендинг Kazo Clinic

Замовник:
топова приватна стоматологічна кліника Ігоря Казьо
Задача:
створити образ бренду, який би відповідав його світогляду та підтверджував ІНАКШІСТЬ клініки
Цільова аудиторія:
Клас середній та вище
image
Ситуація:

Попередній імідж клініки знаходився в рамках традицій типового “стоматологічного” дизайну: технічно-професійна назва, ‘холодний’ дизайн та відсутність будь-якого натяку на брендову індивідуальність.

В момент, коли клініка захотіла завойовувати серця, відразу стало зрозуміло: час перетворюватись на бренд та заходити на більш емоційно насичене поле глядачів!

Кожна клініка хоче бути успішною та докладає до цього зусиль. Але далеко не кожна кліника є усвідомленим ‘організмом’ не тільки з точки зору професійності та бізнес-процесів, але й з точки зору філософії та етичних орієнтирів у своєму підході.

Цей «внутрішній всесвіт» відкрив на нашій першій стратегічній сесії власник клініки (на той момент Advance Kazo) — Ігор Казьо.

Далі – ключові моменти, що вплинули на розвиток брендинг-проекту…

image
Женя Міллер
Бренд-ментор KAZO CLINIC
image
Вітаємо в KAZO!

Після першої ж стратегічної сесії висновок був стовідсотково єдиним: назва клініки має бути скорочена до KAZO. Прізвище Ігоря на той момент для багатьох пацієнтів клініки -вже- стало синонімом якості та піклування, здорових амбіцій та бажання повертатись і радити клініку Ігоря своїм друзям, тому сумнівів з цим рішенням не виникло.

Фірмовий напис KAZO

Фірмовий напис KAZO — це геометрично виверений, зухвалий але спокійний текстовий лого-блок, передаючий професійну естетику та емоційну впевненість бренду в собі та своїй експертності:

image
Філософія, як ключовий драйвер бренду

Коли ви в останній раз бачили стоматологічну клініку, процеси всередині якої керуються філософією? І яка про це не просто ‘говорить в слогані’, а -дійсно- керується цією філософією і досягає професійних висот?

Наприклад, Ігор Казьо в 29 років зробив прорив в галузі – діджиталізував роботу с зубами – керуючись завзятою цікавістю поєднати Природність та Технологічність. Результат цього прориву – сотні красивих, сексуальних усмішок пацієнтів KAZO Clinic!

Такі рішучі кроки – це результат роботи команди Kazo Clinic. Щоб потрапити в команду, фахівець має принести не тільки диплом та аідповідні документи; фахівець має бути
– завзятою –
– людиною –

…і саме на таких ‘китах’ було вирішено будувати бренд Kazo:

Нам не потрібен логотип "чергової стоматологічної клініки". Ми маємо...
image

Саме таку задачу було озвучено на третій стратегічній сесії: «Kazo Clinic – це не про “просто зробити зуби”. Це про глибокий та усвідомлений комплекс професійних та етичних переконань. Це про свій, особистий Всесвіт Бренду. Це про магію щирості. Магію простоти.

Скажу відверто: в моїй кар‘єрі такий запит від замовника -усвідомлено- звучить вперше. І це був справжній виклик для мене.

Але й результат склався відповідний…

image
Женя Міллер
Бренд-ментор KAZO CLINIC
Влучно, змістовно, 100% вийнятково.
image
YOUNIQUE.

Бренд-теѓлайном Kazo Clinic обрано слово, яке вбирає в себе все, заради чого працює команда бренду: фокусування на індивідуальності тільки однієї людини — пацієнта.

Самоповага бренда

Kazo – це бренд, який не намагається «бути гучним». Його логотип не вважає за потрібне “везде сдєлаться побольше”. Знак спокійно посідає своє місце, АЛЕ при цьому вимагає поваги, залишаючі навколо себе вільний простір. Завдяки такому тонкому підходу до розміщення, логотип якісно зчитується оком; а бренд Kazo Clinic якісно та без зайвих рухів доносить свій образ «спокійної сили експерта»:

image image image

Кожна людина, якої торкнувся вайб клініки Kazo, ‘обертається’ в фірмову “релігію” бренду та отримує право на інтригуючу фірмову футболку:

image
Розвиток брендової геометрії

Як ключовий символ бренду, символ кола відкриває простір для його римування з елементами фірмового стилю:

image image
Частина друга: ритуали та потрапляння бренду до життя людей

Основна задача цього етапу — емоційно залучити пацієнтів до бренду Kazo та перетворити їх на його “адвокатів”.

Ритуал Бренду — це залучення аудиторії до виконання не обов‘язкових, але важливих для зв‘язку з Брендом дій. Мета — зміцнення у клієнта емоційної складової у відношенні до Бренду Kazo та потрапляння Бренду в особистий простір людини. Людина має засвоїти Ритуал настільки, щоб не думати про фактичну його користь.

“Тонкий лід” створення ритуалу Бренду в тому, що легко можна “загратися” та створити «передозування» емоцій. Кожен елемент ритуалу має бути виважний, та задіяний доречно та своєчасно.

image
Женя Міллер
Бренд-ментор клініки Kazo
Ключові принципи кожного елементу:

— Метафора філософії Kazo
— Фізичний контакт
— Культурний зміст
— Практична користь
— Позитивний емоційний досвід кожного разу

Всі елементи емоційного брендингу підбираються за принципом довготривалої актуальної користі та практичності для клієнта, та мають підтверджувати філософські «кіти» бренду Kazo

image

Новий пацієнт Kazo має усвідомити, подією -якого- рівня є поява в його житті Kazo Clinic. Тому йому видається інтригуючий welcome-pack, який створює необхідний ефект та є першою ступінню занурення пацієнта в філософію бренду.

Підтверджуємо вийнятковість Kazo, як бренду який —насправді— містить філософію та -ось-настільки- в ній впевнений.

Час від часу, пацієнт може помічати в інтер‘єрі клініки метафоричні нагадування про коло, як елемент бренду Kazo: посуд, точечні елементи декору (наприклад, умивальник)

image

Проте, наша задача не тільки пов‘язати в уявах людей “коло” з Брендом, але й занурити кожного гостя клініки Kazo на потрібну “філософську глибину”…

image

Запах на локації має бути нейтрально-акцентний: легкий та не-впізнаваний і не асоційований із чимось конретним. В комунікації він так і зветься: “фірмовий запах Kazo”.

Це не “моментальне” підтвердження — й в цьому особливий шарм, бо воно розкривається згодом: гість клініки через деякий час відчуває “щось”, а потім вже здогадується що це щось легке, проте “створююче погоду”.

image

Мінімалістичний дизайн термосу, тактильне нанесення логотипу — щоб відчути фізичний контакт кожного торкання до тих пір, поки рука автоматично не почне ці “точечки” шукати.

Нагадуємо клієнтові про фірмові чайні ритуали Kazo та підтверджуємо, що:

— Маємо особисті відносини із клієнтом;
— Секс — в мінімалізмі та лаконічності;
— Майбутнє — такі подарунки розкриваються саме в майбутньому: наскільки воні стають у пригоді в тих чи інших життєвих обставинах

image

Kazo в своїй комунікації не ставить за ціль заявляти гучно. Наші меседжі подаються за принципом “цінне — не наочне”

Наприклад, брендовий термос має перелік п‘яти китів Kazo тактильно вигравуваним на дні, щоб людина також кожного разу могла відчути їх на дотик.

Якість життя ЦА

Аудиторія Kazo – це люди, які мають певний рівень якості життя. Серед усього іншого, це якісні інтер‘єри, до яких наші подарунки можуть стати вигідним (з точки зору здорового людського егоїзму клієнтів) доповненням…

image

Пацієнт отримує картину (абстракціонізм або імпресіонізм), засновану на формах (або формах елементів) його зубів. Картина створюється професійним митцем по індивідуальному замовленню, в єдиному екземплярі.

Підтверджуємо, що:
— Ми дійсно “клініка одного пацієнта”;
— Виражена особиста увага до клієнта;
— Рівень нашого відношення до життя;
… та отримуємо потужний PR-тригер для якісного “сарафана”

image

Інший варіант закріплення в особистому просторі клієнта — це виготовлення на 3D-принтері кастомних об‘єктів у вигляді не-ідеального кола та перетворення їх на стильні інтер‘єрні об‘єкти (наприклад, з підсвіткою).

Підтверджуємо:
— Повагу Kazo до філософії Природності;
— Наша діяльність як мистецтво;
— Рівень нашого відношення до життя;
… та знов таки, отримуємо потужний PR-тригер для “сарафана”

image

Не-ідеальність — це невід‘ємна частина Природи, тому навіть подорожній набір з догляду за зубами робиться в незвичній формі та брендується фірмовим “тихим” мінімалізмом.

Підтверджуємо:
— Майбутнє — “куди б ви не направились, ми вже подумали про догляд за вашими зубами”
— Не-ідеальність Природних компонентів;
— “З нами життя комфортніше”

image

Кращий друг оновленої посмішки — це фірмове брендове дзеркало Kazo: нічого зайвого, тільки Пацієнт і його Younique-краса!

Підтверджуємо:
— Секс — в мінімалізмі форм;
— Сексуальність оновленої посмішки;
— Знаємо, що вам буде цікаво знов й знов повертатись до вашої ідеальної посмішки 🙂

image

На початку лікування пацієнт отримує дентальне драже (не солодке, але нейтрально смачне) із коментарем, що це для тонусу зубів — або інше не-медичне, але захоплююче пояснення, щоб людина зацінила. Металевий бокс – це “агент” нашого бренду, який не схочеться викидати.

image

В яких умовах людина може поділитися “секретом неперевершеної посмішки”? — Коли вона розслаблена та в дружньому оточенні.

То ж Kazo має дещо й для таких обставин — мінімалістично брендований базовий одяг!

Щоб не вдаватися до фешн-експериментів, Kazo дарує базові речі що личитимуть будь-якому гардеробу!

Кожна річ, звісно, бездоганної якості. Це ж Kazo.

image

Бармен задає клієнтові декілька запитань що стосуються його стану та стилю життя (напр., чи п‘є він каву, о котрій годині прокидається та чи займається фітнесом). Від відповідей залежить, який саме чай йому подадуть щоб “прийти в стан спокою Kazo”. Бармен подає чай із коментарем про компоненти, які в тому чаї містяться.

Чайна церемонія є welcome-ритуалом з серії «Зкинути суєту».

image

Окрім традиційної парасольки, в непогоду гість може взяти стильний дощовик Kazo.

Підтверджуємо піклування про Людей та розуміння важливості простоти та якості.

image