Багато людей коли чують про «неврологічну клініку» або «психіатрію», відразу класифікують її як «псіхушка»: “гамівна сорочка”, м‘які стіни та лікарі що годують відвідувачів пігулками в стаканчиках. Брр.
Тому важливою задачею було /балансування/ іміджевого образу клініки: «Ми не про ‘психушку’, ми про здоров‘я та експертність.
Назву створено так, щоб вже на рівні першого знайомства чітко відокремитись від конкурентів, а головне — щоб вже в назві людина могла побачити ПЕРЕВАГИ ДЛЯ СЕБЕ. Таким чином, назва “Міністерство Спокою та Відновлення” містить не тільки інтригу та професійну амбітність, але й наочну диференціацію яка обіцяє комплексний підхід та вичерпну експертність 💪🏻💪🏻
Запит був незвичайний, але конкретний:
а) максимально відбудуватися як від конкурентів
б) як в назві, так й в логотипі відійти від “психіатрічної” тематики
То ж мій пошук був зусереджений на тому, до чого прагне не просто кожен пацієнт, але й кожна людина — це емоційний баланс та внутрішня рівновага.
До створення візуального образу символу бренду було складено мудборд синонимів, серед яких мала ‘викристалізуватись’ ідея логотипу:
З переліку синонимів було обрано ключові образи, на базі яких створено візуальний мудборду логотипу:
Бренд-дескриптор – це “миттєва візитка” бренду, яка містить опис або виду діяльності, або ключову фішку бренду (наприклад, його підхід до бізнесу). Для МСТВ створено два типи бренд-дескриптора:
Кожен дескриптор – стратегічний інструмент, який доносить важливі особливості бренду.
“20+ років успішно повертаємо в життя спокій” — це меседж впевненості та факту, що процес вже давно стартував та -вже- відбувається: ми -повертаємо- спокій (а не говоримо загадковими метафорами, як всі конкуренти) і робимо це більше 20 років (це середній стаж наших провідних фахівців).
Також я вирішив зробити другим дескриптором “Ліцензія МОЗ”. Причина проста: багато конкурентів роблять вигляд що вони “медичні та офіційні”, при цьому не маючи ніяких ліцензій. Навіть якшо взяти цей дескриптор окремою заявкою, МСТВ зі старту стає на порядок вище за багатьох “колег” в галузі.
Унікальному бренду — унікальну назву! Унікальній назві – захопливий лого, а захопливому лого — витончений лого-напис! Шрифт логотипа продовжує концепцію елегантних ліній та м‘яких переходів всередині символів:
Назва бренду – це не не просто про “назвати”. Наприклад, у випадку з Міністерством Спокою та Відновлення ведучі експерти бренду заслужено звуться “Міністри Спокою”:
Будь-який логотип є готовим до реального життя тільки коли його відпрацьовано в трьох варіаціях:
– повнокольоровій версії
– лінійній версії
– спрощеній демі-кольоровій версії
Результатом тонкого опрацювання логотипу МСТВ стали його адаптивні версії, які є зразком універсальності:
Опрацьовувались навіть мінімальні версії логотипу (наприклад, для аватарки Інстаграму), після чого всі версії логотипу були впорядковані та видані з брендбуком:
Основою брендової кольорової палітри стали світлі та оптимістичні тона, які передають стан людини після звернення до фахівців Міністерства:
Чи доводилось вам заповнювати бланки, в яких завжди невистачає місця для вписування інформації? 🙂 Бланки МСТВ було спеціально опрацьовано на предмет вільного простору для заповнення будь-яким почерком! І, звичайно, дизайн бланків радує око не тільки експертів Міністерства, а й звичайних людей:
Фірмова папка підтримує вайб Спокою:
Візитні картки – це дійсно КАРТКИ про ВІЗИТ: практичність та функціональність поперед усе! Та, звісно, фірмовий вайб:
Фірмові пакети мають фірмову геометрію (ніяких гострих кутів!) та є гідним промо-матеріалом бренду:
Інтер‘єр має підтримувати та продовжувати концепцію Спокою та Відновлення. В холі було розміщено великий годинник, який транслює важливий меседж — будь-який час в Міністерстві — це Час Спокою”:
Стіни приміщень Міністерства прикрашають картини, які через природні пейзажі торкаються головного лейтмотиву бренду: Спокою та Відновдлення:
Ресепшен поряд із зоною очікування транслює бренд-меседж та креативно запрошує підписатися на Інстаграм Міністерства:
Кожна річ яка відноситься до Міністерства, має працювати на імідж та доносити бренд-меседж:
Інфопростір Інстаграма — це дуже насичений простір. Щоб стати вийнятковим акаунтом, недостатньо просто “креативного” дизайну – бренд має справу з занадто серйозними питаннями.
Тому для Інстаграм-комунікації було розроблено особливий, але із цим й простий дизайн-код, який забаезпечує – з одного боку – 100% впізнаваність, а іншого – просту механіку втілення.
Для МСТВ важливий не скільки контент, скільки інформація якою бренд ділиться з аудиторією. Тому для креативної частини контенту виділено лише 30% макету — це квадратик з плавними кутами (який відсилає до м‘яких форм логотипу)
Решту ж займає яскравий заголовок фірмовим шрифтом та — що важливо — чистий білий “вільний” простір:
Для локальних друкованих видань я вирішив не робити ніяких “креативів”, адже робота Міністерства — це опрацювання серйозних проблем людей. Тому було створено лаконічну та діючу рекламу, яка побудована на двох “китах”:
— вскривала проблематику людини
— вказувала на рішення
Коли йдеться про брендинг медичних закладів, треба бути максимально обережним з креативом. Це означає що з одного боку — слід зберігти серйозність профілю приватної клініки, а з іншого — запропонувати “яскраву” концепцію нейму, яка б намалювала в уяві глядача правильний образ.