Брендинг приватноi клiнiки

Замовник:
Приватна клініка що фокусується на неврології та психіатрії
Задача:
Відокремити клініку від будь-яких подібних закладів ніши
Цільова аудиторія:
мешаканці м. Дніпро, 25–70 років, які відчувають потребу в експертній психіатричній або неврологічній допомозі
image
“Кити”, на яких будуємо брендинг:
Команда закладу
Костяк команди клініки – поважні спеціалісти з досвідом в галузі від 20 років
Відчуття актуальності
Клініка в своєму іміджі бажає бути попереду будь-яких ідентичних закладів
Виклик
Хочеться не просто “назву та логотип”; хочеться привабливого іміджевого виходу за рамки, але такого “виходу”, який би транслював професіоналізм та топовий рівень закладу
Ключова іміджева проблематика

Багато людей коли чують про «неврологічну клініку» або «психіатрію», відразу класифікують її як «псіхушка»: “гамівна сорочка”, м‘які стіни та лікарі що годують відвідувачів пігулками в стаканчиках. Брр.

Натомість, психіатрічна діагностика — MUSTHAVE сучасної людини, тому що саме психологічний стан є причиною міцного здоров‘я (або навпаки).

Тому важливою задачею було /балансування/ іміджевого образу клініки: «Ми не про ‘психушку’, ми про здоров‘я та експертність.

Коли йдеться про брендинг медичних закладів, треба бути максимально обережним з креативом. Це означає що з одного боку — слід зберігти серйозність профілю приватної клініки, а з іншого — запропонувати “яскраву” концепцію нейму, яка б намалювала в уяві глядача правильний образ.

image
Женя Міллер
Бренд-ментор приватної клініки
Обрана назва:
image

Назву створено так, щоб вже на рівні першого знайомства чітко відокремитись від конкурентів, а головне — щоб вже в назві людина могла побачити ПЕРЕВАГИ ДЛЯ СЕБЕ. Таким чином, назва “Міністерство Спокою та Відновлення” містить не тільки інтригу та професійну амбітність, але й наочну диференціацію яка обіцяє комплексний підхід та вичерпну експертність 💪🏻💪🏻

Наступний крок – розробка логотипу

Запит був незвичайний, але конкретний:
а) максимально відбудуватися як від конкурентів

б) як в назві, так й в логотипі відійти від “психіатрічної” тематики

То ж мій пошук був зусереджений на тому, до чого прагне не просто кожен пацієнт, але й кожна людина — це емоційний баланс та внутрішня рівновага.

image
Женя Міллер
Бренд-ментор МСТВ

До створення візуального образу символу бренду було складено мудборд синонимів, серед яких мала ‘викристалізуватись’ ідея логотипу:

image

З переліку синонимів було обрано ключові образи, на базі яких створено візуальний мудборду логотипу:

image image
image
Дескриптор бренду

Бренд-дескриптор – це “миттєва візитка” бренду, яка містить опис або виду діяльності, або ключову фішку бренду (наприклад, його підхід до бізнесу). Для МСТВ створено два типи бренд-дескриптора:

image

Кожен дескриптор – стратегічний інструмент, який доносить важливі особливості бренду.

“20+ років успішно повертаємо в життя спокій” — це меседж впевненості та факту, що процес вже давно стартував та -вже- відбувається: ми -повертаємо- спокій (а не говоримо загадковими метафорами, як всі конкуренти) і робимо це більше 20 років (це середній стаж наших провідних фахівців).

Також я вирішив зробити другим дескриптором “Ліцензія МОЗ”. Причина проста: багато конкурентів роблять вигляд що вони “медичні та офіційні”, при цьому не маючи ніяких ліцензій. Навіть якшо взяти цей дескриптор окремою заявкою, МСТВ зі старту стає на порядок вище за багатьох “колег” в галузі.

image
Женя Міллер
Бренд-ментор МСТВ

Унікальному бренду — унікальну назву! Унікальній назві – захопливий лого, а захопливому лого — витончений лого-напис! Шрифт логотипа продовжує концепцію елегантних ліній та м‘яких переходів всередині символів:

image

Назва бренду – це не не просто про “назвати”. Наприклад, у випадку з Міністерством Спокою та Відновлення ведучі експерти бренду заслужено звуться “Міністри Спокою”:

image
Адаптація логотипу

Будь-який логотип є готовим до реального життя тільки коли його відпрацьовано в трьох варіаціях:
– повнокольоровій версії
– лінійній версії
– спрощеній демі-кольоровій версії

Результатом тонкого опрацювання логотипу МСТВ стали його адаптивні версії, які є зразком універсальності:

image image

Опрацьовувались навіть мінімальні версії логотипу (наприклад, для аватарки Інстаграму), після чого всі версії логотипу були впорядковані та видані з брендбуком:

image image image image

Основою брендової кольорової палітри стали світлі та оптимістичні тона, які передають стан людини після звернення до фахівців Міністерства:

image image image image image image
Елементи фірмового стилю
Перше і важливе: в наші бланки вміститься вся інформація, написана вашим почерком! ))

Чи доводилось вам заповнювати бланки, в яких завжди невистачає місця для вписування інформації? 🙂 Бланки МСТВ було спеціально опрацьовано на предмет вільного простору для заповнення будь-яким почерком! І, звичайно, дизайн бланків радує око не тільки експертів Міністерства, а й звичайних людей:

image

Фірмова папка підтримує вайб Спокою:

image

Візитні картки – це дійсно КАРТКИ про ВІЗИТ: практичність та функціональність поперед усе! Та, звісно, фірмовий вайб:

image image

Фірмові пакети мають фірмову геометрію (ніяких гострих кутів!) та є гідним промо-матеріалом бренду:

image

Інтер‘єр має підтримувати та продовжувати концепцію Спокою та Відновлення. В холі було розміщено великий годинник, який транслює важливий меседж — будь-який час в Міністерстві — це Час Спокою”:

image

Стіни приміщень Міністерства прикрашають картини, які через природні пейзажі торкаються головного лейтмотиву бренду: Спокою та Відновдлення:

image image

Ресепшен поряд із зоною очікування транслює бренд-меседж та креативно запрошує підписатися на Інстаграм Міністерства:

image

Кожна річ яка відноситься до Міністерства, має працювати на імідж та доносити бренд-меседж:

image image
Челендж №2: подарувати лікування

Уявіть собі ситуацію: близька людина має явний психологічний розлад, але до кінця цього не усвідомлює. Може вона і не проти пройти диагностіку, але ж сказати їй “тобі пора до психіатра” — це точно некомільфо.

Окрім цього, в нашій соціальній культурі регулярно відвідувати психіатра — це шось з іншої реальності.

?Як? небайдужа людина може натякнути іншій людині що є -реальний- -шанс- вилікувати той паганий сон, дратівливість або депресивний стан — коротше, позбавитись всього, що заважає тій людині жити?

Це проривний крок в ніші психіатрії: тактичний, лайтовий, а головне — демонструючий піклування та небайдужість подарунок!

image
Женя Міллер
Бренд-ментор МСТВ
image

Щоб дізнатись про зміст подарунку, слід звернутись до МСТВ 🙂

Інстаграм бренду: стратегія та комунікація

Справжній челендж розробки інстаграм-комунікації був у тому, щоб подати експертний бренд – ЦІКАВО, при цьому не переходячи на “юморок” або навпаки — не ставати супер-пупер-заумним.

Тому доносити важливі теми я вирішив, застосувавши саму ефективну концепцію — поп-культуру та звичайні людські проблеми “без прикрас”. Тепер експертність МСТВ підтверджують не тільки пости про рівень наших експертів, але й неочікуванні сюжети!

Наприклад в рубриці “Герой тижня” розкривається та аналізується життєвий шлях кинозірки, яка подолала реальний психіатричний недуг, а в рубриці “Музична пауза” психолог аналізує та розбирає по “психологічним пазлам” якусь відому пісню.

Підхід, коли “скучна” інформація доноситься через інфо-пригоду та цікавість — найефективніший з точки зору залучення широкого кола аудиторії!

image
Женя Міллер
Бренд-ментор МСТВ

Для МСТВ важливий не скільки контент, скільки інформація якою бренд ділиться з аудиторією. Тому для креативної частини контенту виділено лише 30% макету (квадратик з плавними кутами, що відсилають до м‘яких форм логотипу)

Решту ж займає яскравий заголовок фірмовим шрифтом та — що важливо — чистий білий “вільний” простір.

Ця спеціально виважена дизайн-схема є миттєво впізнаваною в інфопотоці та підвищує зчитуваність контенту майже на 85%!

image
"Інста-блокбастер!"

Розроблений вище прототип було перетворено на динамічний брендовий стиль, готовий до будь-якого концептуального розвитку:

Промо-кампанія

Для локальних друкованих видань я вирішив не робити ніяких “креативів”, адже робота Міністерства — це опрацювання серйозних проблем людей. Тому було створено лаконічну та діючу рекламу, яка побудована на двох “китах”:
— вскривала проблематику людини
— вказувала на рішення

image
Женя Міллер
Бренд-ментор МСТВ
image image