image

X-park Kyiv: великий ребрендинг

Замовник:
Ікспарк — це територія різних видів активного відпочинку на березі Дніпра: від оренди звичайної альтанки, до екстрім-активностей й секцій мульти-спортивного формату. На відміну від будь-якого парку, Ікспарк про якісно новий рівень якості фізичних активностей та соціалізації людей з активною життєвою позицією. 20+ років Ікспарк міцно тримав імідж “парку ектремалів”, але із розвитком в парку з‘явилися нові локації з актвностями для більш широкого кола споживачів — звідси й з‘явилась потреба провести ребрендинг.
Задача:
Cформувати імідж парку відповідно до його нового рівню розвитку
Цільова аудиторія:
Як завзяті екстремали (адреналін, вейкборд, мотокрос і т п), так й звичайні люди (дитячі атракціони, теніс, альтанки-друзі-шашлики і т п)
“Кити”, на яких будуємо новий бренд:
Зрозумілість
Новий бренд має суттєво розширювати свою аудиторію: від екстремалів, до сімей та дітлахів
Бажаність
Сформувати у широкого кола людей -БАЖАННЯ- відвідати парк при першому ж контакті
Розвантажити працівників парку
«Як пройти туди-то?», «А де туалет?», «А до котрої години працює те-то?» — покращити інформативність на локації
Бренд-платформа
На території парку знаходиться десятки закладів, кожен у своєму стилі. Ребрендинг парку має також вирішити задачу платформеності для саб-брендів.
Амбітність, відповідна реальності
Парк вже давно перешагнув межу «екстріму» назустріч масштабності та мульти-локаційності. Це слід зазначити в ребрендингу.

Річ у тім, що за умовами задачі назва “X-park” має залишитися, але вже не настільки бути прив‘язаною до екстріму, як раніше. Це і стало найскладнішим викликом для мене, тому що літера “X” вже кілька десятиліть однозначно трактується як “EXTREME”.

Задача загрожувала бути невирішеною…

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
image
Евріка!

Пошук відбувався довго, але рішення, як і буває, знаходилося поруч: треба змістити лінгвістичний фокус людей з “X-PARK” на «ІКСПАРК»!

image

Завдяки зміщенню лінгвістичного фокусу в тій же назві ми отримуємо простір для оновлення всім відомої концепції. Люди будуть чути та говорити про ТОЙ САМИЙ Х-парк, але це все вже буде Ікспарк! 🤘🏻 🤘🏻 🤘🏻

Так, все як ви бачите: це перший україномовний бренд такого масштабу! Його ключова назва пишеться українською – тепер не треба ламати мовний світчер на клавіатурі, Ікспарк — це просто та зрозуміло! 🙂

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
image
Позиціонування

Парку з такою якісною локацією та кількістю активностей в Європі ви не знайдете точно! Тож в позиціонуванні Ікспарк має «отримати по заслугах», а заодне — сформувати конкретний “іміджевий профіль” у багатьох різних аудиторій:

image image

На відміну від крикливих брендів та їх “гучних” слоганів, Ікспарк має повне право на кожне слово з дескриптору: від дійсно найбільший в Європі!

Та саме важливе, що цим дескриптором Ікспарк створює нішу — «актив-парк» (парк активностей) — і в ній сам стає безумовним лідером 🤘🏻

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
Логотип Ікспарку

Основна вимога до логотипу – бути дружнім не тільки для екстремалів, а ще й для широкого кола людей. Завдяки зміщенню фокуса в назві бренду, тепер можна дивитися на імідж Ікспарку ширше. Це дозволяє також суттєво розширити поле пошуку слушних метафор, які можна покласти в ДНК логотипу.

Здавалося б, задача чітка та зарозуміла, але все одно непросто було позбутися тієї “старої доброї” метафори “Х = Екстрім”! Всі пошуки приводили мене до “екстремального ікса”, то ж я наново переглянув філософію нового бренду. І дещо відкрив для себе: ми більше не «продаємо» активність! Ми «продаємо» масштаб!

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
image
Пошук

Пошук цікавих рішень зайняв дейякий час та деяку кількість стратегічних сесій с замовником.

У фінальний вектор пошуку ідей були взяті наступні складові:

image image image

Насправді, “Х” в якості перехрестя активностей, людей та їх хобі був одним з попередніх концептів логотипу 🙂 але згодився він саме як геометричний референс – і зіграв ключову роль в формуванні фірмового знаку Ікспарку!

Саме завдяки формі “Х” було знайдено фірмову “супергеройську” геометрію знаку — в цій формі була шана вейкборд-корінням Ікспарку, адже кожен вейк-майстер був не менш як супергероєм в очах глядачів:

image

…подальший пошук було зусереджено на геометрії масштабності та туристичності. Результатом того пошуку форм став кінцевий, фірмовий символ Ікспарку, в який закладено дружність, гостиність, природні ландшафти, пляж, туристичність, протока Дніпра та замаскована вейкборд-дошка як «серце» логотипу та всього бренду:

image

Ще одна метафора – це погляд на фірмовий дружній “Х” через зелену траву узбережжя Дніпра:

image

Монументальний лого-шрифт потребує горизонтального простору, що говорить про масштабність та вагомість. Але при своїй епічності, шрифт має м’яку геометрію та «заряджений» на дружність, пригоди та гостиність:

image

Ікспарк – перший бренд на території України, який офіційно передбачає відмінювання своєї назви за загальноприйнятими правилами брендбуку! 🇺🇦 💪🏻

image

Горизонтальна версія логотипу розроблена щоб збільшити варіації розміщення брендингу Ікспарку «на всі випадки життя»:

image

Логотип вдало адаптовується та зберігає фірмову Ікспарковість навіть в моно-кольоровому вигляді – бачте, як ефектно він підкреслює костюм Роксі 😉

image
Енергія життя та оптимізм — ключові драйвери нового логотипу і вдень, і вночі!
Кольорова палітра бренду

Кожен колір бренду несе свій унікальний заряд:

image image image image
Наступний крок —
image
Чого потребують люди?

До розробки навігації це було головним запитанням: чого потребують заклади з точки зору інформативності? А чого потребують відвідувачі парку в якості шукачів відпочинку?

Потреби та складності
Спілкування із власниками локацій та адміністрацією парку відкрили наступні цікаві моменти:
Туалети! Туалети! Туалети!
Так, саме «де тут туалет?» — перше в хіт-параді запитань, запитання відвідувачів. І навігація має відпрацьовувати таким чином, щоб відвідувачі в будь-якому місті парку змогли самостійно на нього відповісти 🙂
«А у вас тут що?»
Як виявилося, майже всі локації не представлені для відвідувачей, перебуваючих на території Ікспарку. Окрім вивіски, інша інформація про кожен заклад наочно відстуня.
Всі різні, але «під одним дахом»
Ще одна задача навігації – дати відчути відвідувачам що кожна локація, не дивлячись на свій унікальний стиль, є частиною одного великого парку.
Пішоходи та автомобілісти
Пішоходні та автомобільні шляхи не завжди одні й ті самі.
Локації без своїх логотипів
Також навігація має враховувати, що у деяких локації назви є, а логотипу немає.

Динамічна геометрія логотипу дозволяє легко перетворити будь-яку кутову геометричну форму на елемент фірмового стилю завдяки фіксуванню ключових точок знаку:

image

Таким чином повернувшись до джерела — базової форми фірмового “Іксу” — було віднайдено “брендовий силует” для всіх потрібних інфо-стендів форм:

image

Для навігаційних потреб було обрано шрифт Din Round, увібравший в себе чіткість та контрастність добре зчитуваної геометрії, та фірмову ікспарковську м‘якість гостинного до сімей та туристів бренду:

image image

Стратегія створення навігації була подбудована на структурованості та підпорядкуванні. Кожен заклад на території Ікспарку має право на свій дизайн-код та власний фірмовий стиль, але сам Ікспарк має презентувати заклад у своєму фірмовому стилі.

Із цими направляючими було розроблено перший тип навігації — універсальний щит-презентація локації або закладу…

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
Навігація, тип перший: презентаційний щит закладу

Щит розроблено таким чином, що він може вміщувати якомога більше деталей про локацію та займати якомога меньше місця. При цьому можна додавати до 8 секцій опису локації. Розмір щиту було визначено з урахуванням європейської метричної системи туристично-міської навігації (мінімальна ширина щиту – 1,90 м)

image
Фірмово, яскраво та інформаційно:
image

Кожен презентаційний щит локації – це понад 100 000 контактів з очима потенційних клієнтів! Тому “сухі” написи типу “дитячий майданчик” або “тераса” – ЗВІЛЬНЕНО! Щоб краще “продати” локацію, на кожному щиті були впроваджені спеціальні інфо-блоки, місія котрих – більше розкрити про локацію щось цікаве для відвідувача.

Це суттєво змінює відчуття від інфо-потоку та посилює бажання глядача отримати нові враження!

image

У випадку якщо заклад не має логотипу, йому надається тематична лого-іконка з фірмового набору:

image
Навігація, тип другий: навігаційний щит парку

В умовах відкритого простіру людям треба демонструвати чіткі та зрозумілі напрямки, добре зчитувані на максимальній відстані. Також дуже важлива частина навігації парку – відмітка пішохідних зон:

image
Навігація, тип третій: емпатія та комфорт комунікації

Чи знайома вам ситуація, коли вам щось потрібно а там висить оце “буду за 10 хвилин”? І ви стоїте і думку гадаєте: “а -від- -якого- -саме- часу мені рахувати ті 10 хвилин?” А якщо питання -дійсно- термінове, а працівника парку немає, що робити?

Із думкою про це було розроблено інфо-дошки, які ПОВНІСТЮ усувають непорозуміння та дискомфорт! Якщо працівнику треба відійти, він вивішує оголошення, на якому звичайним вайтборд-маркером вказує час повернення, або номер телефону для термінового виклику.

Потужно? — Авжеж! 🔥

image

Завдяки суперсилі емаптії “люди в потребі” отримують необхідний горизонт планування: чекати тут, чі відвідати інший WC? 🙂

image

Доречі, відповіддю на саме “хітове” (“– Де туалет?”) запитання була розробка контрастних вказівників найближчого WC:

image
У підсумку...

Ікспарк вдало відійшов від образу брутального “для екстремалів”; але не тільки ‘не втратив’, але РОЗШИРИВ своє поле прихильників — від “тертих” екстремалів, до молодої та привітної аудиторії! Розвиток триває 🙌🏻🇺🇦

image