image

X-park Kyiv: великий ребрендинг

Замовник:
Ікспарк — це територія різних видів активного відпочинку на березі Дніпра: від оренди звичайної альтанки, до екстрім-активностей й секцій мульти-спортивного формату. На відміну від будь-якого парку, Ікспарк про якісно новий рівень якості фізичних активностей та соціалізації людей з активною життєвою позицією. 20+ років Ікспарк міцно тримав імідж “парку ектремалів”, але із розвитком в парку з‘явилися нові локації з актвностями для більш широкого кола споживачів — звідси й з‘явилась потреба провести ребрендинг.
Задача:
Cформувати імідж парку відповідно до його нового рівню розвитку
Цільова аудиторія:
Як завзяті екстремали (адреналін, вейкборд, мотокрос і т п), так й звичайні люди (дитячі атракціони, теніс, альтанки-друзі-шашлики і т п)
“Кити”, на яких будуємо новий бренд:
Зрозумілість
Новий бренд має суттєво розширювати свою аудиторію: від екстремалів, до сімей та дітлахів
Бажаність
Сформувати у широкого кола людей -БАЖАННЯ- відвідати парк при першому ж контакті
Розвантажити працівників парку
«Як пройти туди-то?», «А де туалет?», «А до котрої години працює те-то?» — покращити інформативність на локації
Бренд-платформа
На території парку знаходиться десятки закладів, кожен у своєму стилі. Ребрендинг парку має також вирішити задачу платформеності для саб-брендів.
Амбітність, відповідна реальності
Парк вже давно перешагнув межу «екстріму» назустріч масштабності та мульти-локаційності. Це слід зазначити в ребрендингу.

Річ у тім, що за умовами задачі назва “X-park” має залишитися, але вже не настільки бути прив‘язаною до екстріму, як раніше. Це і стало найскладнішим викликом для мене, тому що літера “X” вже кілька десятиліть однозначно трактується як “EXTREME”.

Задача загрожувала бути невирішеною…

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
image
Евріка!

Пошук відбувався довго, але рішення, як і буває, знаходилося поруч: треба змістити лінгвістичний фокус людей з “X-PARK” на «ІКСПАРК»!

image

Завдяки зміщенню лінгвістичного фокусу в тій же назві ми отримуємо простір для оновлення всім відомої концепції. Люди будуть чути та говорити про ТОЙ САМИЙ Х-парк, але це все вже буде Ікспарк! 🤘🏻 🤘🏻 🤘🏻

Так, все як ви бачите: це перший україномовний бренд такого масштабу! Його ключова назва пишеться українською – тепер не треба ламати мовний світчер на клавіатурі, Ікспарк — це просто та зрозуміло! 🙂

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
image
Позиціонування

Парку з такою якісною локацією та кількістю активностей в Європі ви не знайдете точно! Тож в позиціонуванні Ікспарк має «отримати по заслугах», а заодне — сформувати конкретний “іміджевий профіль” у багатьох різних аудиторій:

image image

На відміну від крикливих брендів та їх “гучних” слоганів, Ікспарк має повне право на кожне слово з дескриптору: від дійсно найбільший в Європі!

Та саме важливе, що цим дескриптором Ікспарк створює нішу — «актив-парк» (парк активностей) — і в ній сам стає безумовним лідером 🤘🏻

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
Логотип Ікспарку

Основна вимога до логотипу – бути дружнім не тільки для екстремалів, а ще й для широкого кола людей. Завдяки зміщенню фокуса в назві бренду, тепер можна дивитися на імідж Ікспарку ширше. Це дозволяє також суттєво розширити поле пошуку слушних метафор, які можна покласти в ДНК логотипу.

Здавалося б, задача чітка та зарозуміла, але все одно непросто було позбутися тієї “старої доброї” метафори “Х = Екстрім”! Всі пошуки приводили мене до “екстремального ікса”, то ж я наново переглянув філософію нового бренду. І дещо відкрив для себе: ми більше не «продаємо» активність! Ми «продаємо» масштаб!

image
Женя Міллер
Бренд-ментор Ікспарку
image
Пошук

Пошук цікавих рішень зайняв дейякий час та деяку кількість стратегічних сесій с замовником.

У фінальний вектор пошуку ідей були взяті наступні складові:

image image image

Насправді, “Х” в якості перехрестя активностей, людей та їх хобі був одним з попередніх концептів логотипу 🙂 але згодився він саме як геометричний референс – і зіграв ключову роль в формуванні фірмового знаку Ікспарку!

Саме завдяки формі “Х” було знайдено фірмову “супергеройську” геометрію знаку — в цій формі була шана вейкборд-корінням Ікспарку, адже кожен вейк-майстер був не менш як супергероєм в очах глядачів:

image

…подальший пошук було зусереджено на геометрії масштабності та туристичності. Результатом того пошуку форм став кінцевий, фірмовий символ Ікспарку, в який закладено дружність, гостиність, природні ландшафти, пляж, туристичність, протока Дніпра та замаскована вейкборд-дошка як «серце» логотипу та всього бренду:

image

Ще одна метафора – це погляд на фірмовий дружній “Х” через зелену траву узбережжя Дніпра:

image

Монументальний лого-шрифт потребує горизонтального простору, що говорить про масштабність та вагомість. Але при своїй епічності, шрифт має м’яку геометрію та «заряджений» на дружність, пригоди та гостиність:

image

Ікспарк – перший бренд на території України, який офіційно передбачає відмінювання своєї назви за загальноприйнятими правилами брендбуку! 🇺🇦 💪🏻

image

Горизонтальна версія логотипу розроблена щоб збільшити варіації розміщення брендингу Ікспарку «на всі випадки життя»:

image

Логотип вдало адаптовується та зберігає фірмову Ікспарковість навіть в моно-кольоровому вигляді – бачте, як ефектно він підкреслює костюм Роксі 😉

image
Енергія життя та оптимізм — ключові драйвери нового логотипу і вдень, і вночі!
image