По-перше відмічу: ці швидкі заміткі про брендинг робляться для того щоб саме малий бізнес із перших днів існування впроваджував українську культуру бути БРЕНДОМ. Під все що я розповідаю, підставляйте свою діяльність та таким чином ви обов“язково відкриєте щось нове для себе в царині неймінгу, брендингу та взаємодії бренд-стратегії та айдентики.
Багато разів я чув щось типу «навіщо мені той брендинг, можу просто логотип за сто баксів розробити та й годі». Тож давайте розглянемо саме місію брендингу в рамках вашого бізнесу.
Коли ви щось продаєте, у вас є:
1) Чиста собівартість — те, в яку ціну вам стає тільки створення Продукту до його виходу в публічне поле на продаж. ——————
2) Ціна Продукту. Традиційно, ціна складається з: a) витрат на виробництво (це ви прорахували попередній пункт) та б) Попиту та Пропозіції на такий продукт на ринку (ви передивились конкурентів та сформували «середню арифметичну» ціну).
Тепер пункт третій — Цінність Продукту. Саме Цінність Продукту для покупця є точкою, в якій активується механізм брендингу (насправді, майже заради цього пункту весь брендинг й створюється). Чому саме Ваш продукт покупець має захотіти, обрати, закохатись?
Чим вище Цінність для покупця, тим вищою може будти ціна. Саме правильно розроблений брендинг формує цінність на належному рівні. Тут повертаємось до заяви «навіщо мені брендинг, я краще просто логотип замовлю» Дивіться, логотип просто маркує вашу компанію, відрізняє коло від квадратику , а брендинг — працює над тим шоб ваш Продукт опинився в умах та серцях ваших покупців. Брендинг створює Цінність.
Тож до Цінності ващого бренду. Цінність для покупця може бути у будь-якому вигляді: від «Ця компанія — мій надійний партнер!» — до — «Це покупка прокачає мій статус».
В цій точці прошу кожного підприємця запам’ятати як Отче Наш: ніколи, чуєте мене, НІКОЛИ не транслюйте цінність «в лоб»: «Дивись! Ця покупка прокачає твій статус» або «Я ваш надійний партнер»! Не плутайте складову завдання для побудови бренду із самою бренд-комунікацією
Це я кажу тому що багато компаній — що саме цікаве, — від малого бізнесу до навіть банків люблять оце «Ваш надійний партнер». Це ж фіаско, братан.
Золоте правило: комунікація має бути така, щоб глядач сам собі сказав: «Ця покупка прокачає мій статус» або «Ви – мій надійний партнер»
Отже в цій статті я розповів про дві важливі речі: Перша — це різниця між брендингом де просто розставляють логотип компанії по візитках та Брендингом — де розробляється методика закохування людей в ваш Продукт.
ДРУГА — це Золоте Правило комунікації: не писати «Мій продукт самий кращий», а зробити таку комунікацію —— шоб люди самі сказали —— «Ваш продукт найкращий».